Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Pełna oferta sali na komunie w Krakowie znajduje się w tym miejscu.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie ważnym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bo to najczęściej pierwsza faktycznie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszyscy goście skoncentrowani są jedynie na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, by ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj jak tylko będzie wyznaczony dzień wydarzenia

Już przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy ugoszczą gości we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy prawie setka gości, wskutek czego zwykle odbywają się w salach weselnych i restauracjach. Jeżeli chcemy zabukować najładniejszy lokal, polecamy wziąć się za poszukiwania sali, jak tylko zostanie wyznaczona data sakramentu. W okresie komunijnym poważnym problemem może okazać się również zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, zatem radzimy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunię. Niezbędne jest też to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – wynajmij fotografa i animatora

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się cudownymi, schludnymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, polecamy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można poinformować, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, np. quada albo zabawkowych pistoletów.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]