Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ dowiesz się, kto oferuje odbiór starych mebli.

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z różnych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze albo do piwnicy, aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po jakimś czasie także te pomieszczenia robią się tak zapchane, iż codzienne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy także, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania i poddasza.

Odbiór mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak części stolarki okiennej, popsute meble, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy sprzęt AGD i RTV nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zadba on również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują również fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Jeżeli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie będą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich podług materiału, z jakiego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia kolejnych biurek, łóżek albo półek.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]