Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Skieruj się w to miejsce, aby uzyskać pomoc fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom ds. księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, otrzymamy gwarancję, iż konsekwencją możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się wyłącznie cenami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]