Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/ poznasz aktualną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą wielką rodzinną okolicznością związaną z ich nowo narodzonym potomkiem, stąd też starają się, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednak niełatwym zadaniem, szczególnie gdy na imprezę zaprasza się sporą grupę bliskich i przyjaciół. Poniżej przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Nie śpiesz się – urządzaj chrzest bez pośpiechu

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu dziecka, czasem wręcz w dniu połogu, z przyczyny wysokiej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzciny przeobraziły się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, stąd też są planowane zwykle 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na dokładne rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień chrztu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także zamówienie dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach zalecamy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest niezbędne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście z reguły stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom bardziej pomogą praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik do auta, ubranka czy kocyki dla dziecka.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Jeszcze dekadę temu chrzciny urządzano zazwyczaj w domu rodziców dziecka, w następstwie tego nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele mógł być gościem uroczystego przyjęcia. Dziś obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców jest już standardem. Sprawdzając oferty sal, gdzie można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie udekorowane pomieszczenia, ale również kooperują z firmą cateringową, która przygotuje menu harmonizujące z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce w okresie letnim, rekomendujemy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się na świeżym powietrzu, a fotograf lub rodzina wykona przepiękne zdjęcia. Znaczący jest też taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu lub wynajętego hotelu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]