Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Tu znajdziesz więcej szczegółów o WordPress złośliwe oprogramowanie.

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, że ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Treści zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? A może strona internetowa wysyła niechcianą pocztę? To jedynie parę z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczne działanie, aby usunąć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerskich powinno się powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Specjaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie dalszych infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć również konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż usunięcie wszystkich następstw zawirusowania nie daje pewności, że taka sytuacja nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]