Google uczy, jak zatrudnić agencję SEO

Gdy masz swoje przedsiębiorstwo i uruchamiasz dla niego stronę firmową, na pewno z czasem zastanawiasz się, co zrobić, żeby wyświetlała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania. To oczywiste przecież, że dziś obecność w internecie jest jednym z warunków sukcesu, gdyż to właśnie stąd gros klientów po raz pierwszy dowie się o twojej działalności. Jak zatem zatrudnić rzetelną agencję SEO? Należy kierować się podpowiedziami specjalistów.

Jak zatrudnić solidną agencję SEO? Google zamieściło o tym instruktaż

Nie można negować, iż cała branża usług SEO, czyli działań skupiających się na optymalizacji stron www pod wyszukiwarki, powstała i nieustająco rozwija się praktycznie wyłącznie za dzięki wyszukiwarce Google. Mimo istnienia innych opcji, jak przykładowo Baidu, Yandex lub Rambler, nadal najistotniejsze są pozycje wypracowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy więc, kto potrzebuje zyskać widoczność w sieci, musi spróbować powalczyć o swoje miejsce w top 3 w Google. W przypadku sektorów, gdzie występuje silna konkurencja, najczęściej nie jest to realne bez doradztwa specjalistów z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których pojęcie optymalizacji stron jest nowością, i przygotowało krótki instruktaż, jak znaleźć rzetelną firmę SEO.

Czym według Google wyróżnia się dobra agencja SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z ponad dziesięcioletnim stażem, w prosty sposób tłumaczy, jak zatrudnić rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech między innymi:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od gruntownego audytu strony,
  • zdolność oceny budżetu oraz czasu koniecznego do zakończenia planowanych wdrożenia,
  • udzielenie witrynie wsparcia technicznego i prowadzenie działań nad podniesieniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie podejmowanych działań, m.in. poprzez ciągły dostęp do statystyk strony i comiesięczne raporty,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego oraz praca nad poprawą jej użyteczności,
  • dbałość o całościową widoczność strony www, a nie jedynie zdobywanie pozycji w wyszukiwarce na konkretne frazy.

Przedstawicielka Google podkreśla także, iż rzetelna firma SEO w żadnym razie nie obieca rewelacyjnych rezultatów z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony www jest procesem długofalowym, w szeregu przypadków dającym zauważalne rezultaty zwykle po paru miesiącach działań.