Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Szukasz nieznanych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, zatem często ciężko odnaleźć się w zalewie informacji o najciekawszych atrakcjach oraz zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis opracowany specjalnie dla turystów

By przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także hotele, pensjonaty i kempingi położone w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Co więcej, dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy urok małopolskiego folkloru.

Witryna o zabytkach w Małopolsce z myślą o cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wczasów naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego