Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Potrzebujesz podłogi drewnianej? Skieruj się tutaj.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – trzeba odstawić je na dwa dni, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pokoju. Przed ich położeniem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]